MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa to jedna z najstarszych metod odmładzania i rewitalizacji skóry, która do dnia dzisiejszego cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Potrzeba szybkiej rewitalizacji skóry, szczególnie na twarzy, szyi i dekolcie, wzrasta wraz z wiekiem. Coraz częściej zauważamy, że nasza skóra traci młodzieńczą witalność, pod oczami pojawiają się obrzęki i zasinienia, cera szarzeje i wygląda na zmęczoną. Czynniki atmosferyczne, tryb życia, w tym palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, ale też intensywna wielogodzinna praca i brak wystarczającej ilości snu mogą bardzo szybko pogłębić ten stan. Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii, który przeznaczony jest dla osób zmagających się z tego typu problemami. Mezoterapia błyskawicznie odżywia, nadaje świetlistość cerze i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy przemęczenia skóry. Doskonałe nawilżenie
i odżywienie, a co za tym idzie znacząca poprawa kondycji skóry to podstawowe efekty przeprowadzenia zabiegu mezoterapii. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, powraca do swojego naturalnego kolorytu. Znikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się wokół nich obrzęki. Po zabiegach mezoterapii igłowej skóra staje się gładsza, bardziej napięta, wypełniona i nawilżona od wewnątrz. Wygląda zdrowo
i młodo, zmarszczki wygładzają się dzięki zwiększonej stymulacji do produkcji nowych komórek czy fibroblastów do produkcji kolagenu.

Stosowane produkty oddziałują efektywnie na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Dzięki unikatowej kompozycji określanych witamin, nadaje skórze spektakularny blask i promienność. Kwas hialuronowy bardzo intensywnie nawilża skórę i naskórek, pomaga utrzymać optymalną równowagę wodną w skórze. Rewitalizacja skóry przez dostarczenie komórkom składników odżywczych niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania przywraca naturalną równowagę biologiczną skóry. Silne działanie antyrodnikowe/przeciwutleniające zapobiega procesowi starzenia się skóry oraz koryguje jego skutki spowodowane czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Zabiegi mezoterapii to zabiegi bezpieczne, o niewielkiej inwazyjności, jednakże wymagają regularności i przeznaczone są dla osób świadomych odnośnie działania zastosowanych substancji i oczekiwanych efektów. Zabieg mezoterapii igłowej może być oczywiście zabiegiem jednorazowym, ale nie należy się wówczas spodziewać długotrwałych efektów zabiegowych, dlatego też, jeśli zależy Ci na tym, aby zachować skórę w jak najlepszej kondycji i znacznie opóźnić proces starzenia to zaleca się wykonanie zabiegu w serii a następnie zabiegi podtrzymujące. Ilość zabiegów w serii i czas między nimi uzależnione będą od rodzaju produktu użytego do zabiegu, wieku i kondycji skóry, nie mniej jednak, jeśli zależy Ci na długotrwałych efektach to należy wykonać, co najmniej 3 zabiegi w odstępie około 3 tygodni. Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się coraz więcej publikacji naukowych popartych badaniami histolopatologicznymi oraz badaniami w mikroskopie elektronowym odnośnie skuteczności mezoterapii z zastosowaniem min. kwasu hialuronowego w biorewitalizacji skóry i wykazano, że poprawa kliniczna z użyciem np. kwasu hialuronowego utrzymuje się jeszcze po 6 miesiącach od zastosowania serii zabiegów. Po zabiegu mezoterapii, może wystąpić kilkudniowy obrzęk, zaczerwienienie czy podrażnienie. Czasami pojawiają się krwiaczki i siniaki, których czas gojenia wynosi około 7 dni.

Do zabiegów wykorzystywane są certyfikowane preparaty medyczne takie jak np. Cytocare, RRS, Filorga, Seventy Hyal 2000 czy Dr Cyj lub inne certyfikowane preparaty.

Mezoterapia igłowa przeciw wypadaniu/ łysienia włosów

Mezoterapia igłowa to zabieg również dla osób chcących zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Dzięki naturalnym składnikom
o bardzo skutecznym stężeniu struktura włosa ulega wyraźnej poprawie, wydzielanie sebum zostaje wyregulowane, cebulki włosa wzmocnione a równowaga biologiczna skóry przywrócona.

Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe, przyspieszając odrost włosów zagęszczając je i pogrubiając. Spektakularne efekty mogą być widoczne już po 2 miesiącach
a ilość sesji zabiegowych zależy od produktu użytego do zabiegu. Terapia z zastawaniem substancji peptydowych wymaga wykonania jedynie 4 zabiegów w odstępach, co 2 tygodnie, gdzie przy zastosowaniu innych mieszanek ilość sesji to, co najmniej 6 spotkań.


Widoczne rezultaty:

  • Stymulacja mieszków włosowych – w wyniku podania składników odżywczych na poziomie kapilarnym, skóra właściwa wzmacnia korzeń włosa, co powoduje bujny wzrost włosa.
  • Wzmocnienie i ochrona włókna kapilarnego – składniki keratyny tworzące włókno kapilarne wykorzystywane są, by włosy wyrosły zdrowsze i lepiej wyglądające.
  • Stymulacja wzrostu – witaminy powodują odnowę torebki włosowej, przyczyniając się do stymulacji wzrostu włosa.
  • Zmniejszenie efektu utraty włosów – zarówno w przypadku androgenicznej (łojotok), jak i egzogennej (stres, zmiana pór roku) przyczyny.
  • Odżywienie i nawilżenie skóry głowy – substancje aktywne biorą czynny udział
    w syntezie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, odżywiających tkanki wokół mieszków włosowych., zapobiegając ich przesuszaniu, co zapobiega powstawaniu łupieżu.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

  • uczulenie na któryś ze składników
  • ciąża, karmienie piersią
  • skłonności do blizn i zwłóknień
  • przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych
  • choroby nowotworowe
  • choroby metaboliczne, m.in.: cukrzyca
  • infekcje bakteryjne, grzybicze czy wirusowe np. aktywna opryszczka
  • choroby autoimmunologiczne
  • epilepsja
  • stwardnienie rozsiane
  • choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • zapalenie zakrzepowe żył

Galeria