Fryzjerstwo

Strzyżenie damskie

Strzyżenie damskie to zabieg który warto wykonywać co około 2-3 miesiące, aby utrzymać włosy w najlepszej kondycji. Zmiana fryzury to także najprostszy sposób na zmianę wizerunku, poprawę samopoczucia czy dodanie pewności siebie.

Jak mówi stylista z Nowego Jorku, Mark Garrison:

„Możesz pozostać przy swoim ulubionym stylu, ale uaktualniaj go nawet w niewielkim stopniu”.

Sztuką jest współpraca ze stylistą, który będzie w stanie strzyżeniem subtelnie podkreślić piękne oczy lub wyeksponować takie atuty jak np. smukła szyja. Kluczem do sukcesu jest przekazanie fryzjerowi jak najwięcej informacji o swoich oczekiwaniach. Fryzjerzy wysłuchają Cię podczas konsultacji i dopasują odpowiednie cięcie.

Nasi specjaliści nieustannie poszerzają swoją wiedzę na szkoleniach, dzięki czemu są na bieżąco z najnowszymi trendami. Indywidualne podejście do każdego klienta i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że nasze usługi cieszą się uznaniem nawet wsród najbardziej wymagających osób. Długie lub krótkie, kręcone lub proste włosy, dla nas nie mają żadnych tajemnic.

Strzyżenie męskie

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Dlatego warto stale dbać o swój wizerunek. Fryzura którą nosimy powinna być dopasowana do naszej sylwetki. Ważne by, podkreślała nasze rysy twarzy i odzwierciedlała osobowość.

Strzyżenie męskie w MO’s Beauty Academy to zabieg który nie ogranicza się jedynie do skrócenia włosów. Nasi styliści po konsultacji z klientem stworzą fryzurę, która subtelnie podkreśli elementy warte wyeksponowania, dodając atrakcyjności oraz pewności siebie.

Nasi specjaliści nieustannie poszerzają swoją wiedzę na szkoleniach, dzięki czemu są na bieżąco z najnowszymi trendami. Indywidualne podejście do każdego klienta i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że nasze usługi cieszą się uznaniem nawet wsród najbardziej wymagających osób.

Koloryzacja

Koloryzacja natychmiastowo odświeża wizerunek i pomoże na dłużej zachować młodość. Siwiejące włosy i odrosty nie są zbyt atrakcyjne. Naniesienie na nie farby sprawi, że znów będą piękne i błyszczące. W zależności od tego, jakie są oczekiwania naszych Klientów, kolor może być zbliżony do ich naturalnego odcienia włosów lub znacznie się od niego różnić

Koloryzacja jednolita

Ta metoda koloryzacji sprawdzi się idealnie jeśli chcesz ukryć tzw. odrost, siwe włosy lub odświerzyć kolor. Wykonując ten zabieg osiągniemy efekt zbliżony do naturalnego. Włosy będą w jednym kolorze, w zależności od oczekiwań klientów, odcień może być zbliżony do naturalnego, lub znacznie się od niego różnić.

Sombre

Nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „soft ombre”. Jest to dokładnie delikatniejsza wersja ombre. Koloryzacja ta zakłada pozostawienie włosów przy nasadzie w naturalnym kolorze, a końce rozjaśniamy o jeden-dwa tony. Kontrast na włosach pozostaje bardzo delikatny, a sam efekt jest bardzo naturalny Sombre można zastosować na niemal każdym kolorze włosów.

Zdecydowanie sombre, w przeciwieństwie do ombre, polecane jest blondynkom i w przypadku włosów jasnych, będzie dawało naturalny, świetlisty efekt. Efekt koloryzacji sombre dodaje włosom objętości, dlatego jest polecany posiadaczkom włosów cienkich i delikatnych.

Ombre

Koloryzacja polega na rozjaśnieniu końców o kilka tonów z pozostawieniem ciemniejszych włosów przy skórze głowy. Efekt przejścia jest zdecydowanie widoczny. Często łączonymi kolorami do ombre są brąz z jasnymi blondami.

Efekt ombre często jest propozycją dla brunetek, które mogą pozwolić sobie na wyrazisty efekt. Jeśli masz ciężkie linie cięcia, prostą grzywkę, efekt ombre może nie wyglądać tak spektakularnie. Ombre powinno wyglądać jakby włosy czesał wiatr. Cieniowanie włosów mile widziane.

Dekoloryzacja

Dekoloryzacja, mówiąc w skrócie jest ściągnięciem pigmentu z włosów. Określamy tak każdą zmianę pigmentu włosów- czy naturalnych czy już farbowanych. Cała koloryzacja składa się z dwóch etapów: dekoloryzacji i koloryzacji docelowej. Koloryzacja końcowa nie zawsze jest możliwa do osiągnięcia od razu po dekoloryzacji. Wiele czynników ma na to wpływ, m.in. rodzaj farb używanych w poprzednich koloryzacjach, poziom jasności, jaki chcemy osiągnąć czy też szybkość rozjaśniania się włosów.

Dekoloryzacja jest rozwiązaniem w kilku przypadkach. Jednym z nich jest korekta po nieudanej poprzedniej koloryzacji lub gdy uzyskany efekt na włosach nie podoba nam się, ale oczekujemy jaśniejszego efektu przy włosach dosyć ciemnych.

Bardzo ważne jest to, że dekoloryzację nie zawsze da się wykonać. Zbyt zniszczone, przesuszone, łamliwe włosy mogą wykluczyć z możliwości zrobienia dekoloryzacji.