Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w zabiegach przeciwstarzeniowych/anti-aging służące do odbudowy struktury i stymulacji komórek skóry oraz zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny. Duże zainteresowanie i popularność tej grupy produktowej to wynik godnych uwagi naturalnych, dyskretnych i szybko pojawiających sie efektów poprawy jędrności, sprężystości, gęstości i jakości skóry. Dzięki ich zastosowaniu możemy uzyskać bardzo szybko naturalne efekty poprawy jakości skóry nie zmieniając przy tym rysów twarzy. Mimo że, preparatów w tej grupie produktowej jest stosunkowo dużo i na pierwszy rzut oka mogłoby sie wydawać, że każdy z nich ma takie same właściwości, wskazania, przynosi podobne rezultaty, i że nie będzie miało większego znaczenia, po który z produktów sięgniemy, to po wnikliwej analizie okazuje sie, że każdy z preparatów jest unikatowy i niepowtarzalny. Tylko bardzo dobra znajomość każdego stymulatora tkankowego, zagłębienie sie w mechanizm działania substancji czynnych, dokładna analiza wskazań, obszarów podania zgodnych
z rejestracją produktu i uzyskiwanych rezultatów pozwoli na prawidłowe zakwalifikowanie do zabiegu, co z kolei jest gwarancją uzyskania oczekiwanego rezultatu, zadowolenia i satysfakcji.

Poznaj stymulatory tkankowe

Profhilo® to opatentowany produkt, który posiada hybrydowe połączenie dwóch rodzajów kwasu hialuronowego: sieciowanego i niesieciowanego o najwyższym jego stężeniu na rynku, bo aż – 64mg. Kwas hialuronowy to jeden z głównych czynników występujących w skórze zapewniających jej młody wygląd. Służy do utrzymywania protein strukturalnych, czyli kolagenu i elastyny. Pełni rolę wypełniacza przestrzeni komórkowej oraz funkcję budulcową. Jedna jego cząsteczka ma zdolność do wiązania ok. 250 cząsteczek wody. Kwas hialuronowy opuszczając komórkę ma długość ok. 1000 kDa i ulega rozpadowi na krótsze łańcuchy, które
w zależności od swojej długości pełnią różne funkcje w komórkach. Do tej pory rozróżniano dwa rodzaje kwasu hialuronowego: naturalny i usieciowany. Naturalny kwas hialuronowy ze względu na swoją budowę ulegał szybkiej degradacji, po ok. 1-2 dniach od wstrzyknięcia. Natomiast kwas hialuronowy usieciowany syntetycznie utrzymywał się w skórze znacznie dłużej, ale niestety w procesie sieciowania tracił swoje najważniejsze właściwości, takie jak: głębokie nawilżanie, funkcję regulacyjną, czy informacyjną, a także zawierał syntetyczne związki mogące powodować alergię. W Profhilo dzięki procesowi stabilizacji termicznej ryzyko alergii związanej z występowaniem związków syntetycznych, zostało zminimalizowane. Kwas hialuronowy został poddany stabilizacji termicznej, przez co nie zawiera syntetycznych czynników sieciujących (takich jak: BDDE, DVS, PEG, Formaldehyd). Dzięki temu nie ulega degradacji tak szybko jak naturalny kwas hialuronowy (2-3 dni) i nie traci swoich najważniejszych funkcji: nawilżającej, regulacyjnej oraz funkcji informacyjnej dla komórek, tak jak ma to miejsce w przypadku usieciowanego syntetycznie kwasu hialuronowego. Zastosowanie L-HA, skutkuje uruchomieniem intensywnych procesów naprawczych
i regeneracyjnych skóry a H-HA stanowi główny komponent rusztowania skóry i gęstości.

Zabieg wykonuje się techniką BAP (Beauty Aesthetic Points), która polega na wprowadzeniu preparatu Profhilo za pomocą igły w 5 specjalnie opracowanych punktów z każdej strony twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Punkty te zostały wybrane przez badaczy IBS w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstania krwiaków, siniaków czy ucisku lub bólu podczas iniekcji.

Rekomenduje się wykonanie dwóch zabiegów, a w przypadku złego stanu skóry trzech,
w odstępach co 30 dni. Efekt utrzymuje się około 1 roku. Następnie warto wykonać zabieg przypominający, najwcześniej po 6 miesiącach.

Największe efekty są widoczne po około miesiącu od drugiego zabiegu. Miesiąc po I zabiegu widoczny jest efekt wypełnienia, ujędrnienia i wygładzenia skóry a miesiąc po II zabiegu zauważalny widoczny efekt przeciwzmarszczkowy, wzrost jędrności policzków, wysoki wskaźnik wypełnienia

Nucleofill® to biostymulator zawierający czyste  polinukleotydy wykorzystywane do głębokiej odnowy i biorekonstrukcji skóry o trójkierunkowym mechanizmie działania, który polega na silnym efekcie liftingującym (uniesienie tkanek, poprawę gęstości skóry), który otrzymujemy dzięki działaniu na poziomie komórkowym na receptory CD39 co prowadzi do produkcji kolagenu typu I, elastyny oraz HA a dzięki działaniu na receptory CD 40 stymulujemy dojrzewanie fibroblastów w miofibroblasty (kom. posiadające cechy kom. mięśniowych mających właściwości kurczliwe – efekt siłowni). Działanie receptorowe skutkuje także wytwarzaniem nowych naczyń krwionośnych. Mocny efekt antyoksydacyjny uzyskujemy dzięki pierścieniom aromatycznym w zasadach azotowych obecnych w łańcuchu polinukleotydowym, które wychwytują wolne rodniki i w ten sposób działają antyoksydacyjnie Długotrwałe nawilżenie uzyskujemy dzięki grupom fosfatowym, obecnym w łańcuchu polinukleotydowym, które trwale wiążą wodę w przestrzeni międzykomórkowej.

W celu uzyskania najlepszych efektów Nucleofill wykonuje się w serii 2-3 zabiegów, co 2-4 tygodnie a następnie można wykonać zabieg podtrzymujący, co 4-6 miesięcy. Przy mniej zaawansowanych problemach już jeden zabieg może przynieść oczekiwany efekt.

SUNEKOS® to stymulator tkankowy zawierający unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna oraz kwas hialuronowy. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu
z kwasem hialuronowym, co gwarantuje Sunekos. Potrzebne do syntezy kolagenu aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny.

Badania wykazały, że już 10 dni po pierwszym zabiegu obserwuje się istotną poprawę nawilżenia skóry oraz 47% poprawę objętości twarzy i 35% redukcję nasilenia zmarszczek mierzonych po 2 miesiącach od pierwszej iniekcji.

W skład gamy produktów marki wchodzą dwie linie:

  • Sunekos 200 – przeznaczony dla nieco młodszych klientek, z mniej widocznymi oznakami starzenia, który zapewnia młody wygląd dzięki utrzymaniu homeostazy macierzy pozakomórkowej. Produkt może być również podany w okolicy oczu.
  • Sunekos 1200– działanie antyoksydacyjne w przypadku głębokich zmarszczek
    i uszkodzonej skóry, działa jak „rusztowanie”, która charakteryzuje się, jak sama nazwa wskazuje, obecnością kwasu hialuronowego o wyższej masie cząsteczkowej (1200 kDa). Preparatu nie podaje się pod oczy.

Terapia Sunekos zapewnia:

  • nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry
  • bardzo naturalne działanie wolumetryczne
  • działanie przeciwstarzeniowe
  • poprawę jakości i napięcia skóry
  • redukcję płytkich zmarszczek i linii mimicznych
  • poprawę wyglądu blizn
  • młody, jasny, promienny i zdrowy wygląd

W celu osiągnięcia satysfakcjonujących, długotrwałych efektów zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość ustala się indywidualnie, w zależności od celów, jakie klient chce osiągnąć. Terapia może obejmować kilka zabiegów z wykorzystaniem jednego rodzaju preparatu, może też być terapią łączoną. Średnio powinny to być około 4 zabiegi, co 2-3 tygodnie a następnie zabiegi podtrzymujące.

JALUPRO® to linia dwóch opatentowanych formuł produktów o wysokim stężeniu kwasu hialuronowego oraz kompleksu aminokwasów przeznaczonym do głębokiej biorewitalizacji skóry.

JALUPRO® zawiera dwie ampułki, gdzie jedna z nich zawiera 100 mg aminokwasów (glicyna, prolina, leucyna, lizyna) oraz druga 30 mg kwasu hialuronowego. Łącznie jedno opakowanie to 6 ml preparatu do wykonania zabiegu.

JALUPRO® HMW został przebadany klinicznie głównie na pacjentach z zaawansowanymi oznakami starzenia i fotostarzenia skóry. Dzięki wysokocząsteczkowemu kwasowi hialuronowemu o zwiększonej lepkości uzyskujemy długotrwałe nawilżenie skóry i początkowy efekt wypełnienia. Aminokwasy mają za zadanie odżywić fibroblasty i pobudzić je do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, gęsta i napięta a zmarszczki i fałdy stają się mniej widoczne. Leucyna zawarta w JALUPRO® HMW – będąca jednym z głównych składników kolagenu – dodatkowo odbudowuje jego strukturę, dzięki czemu skóra uzyskuje sprężystość i odpowiednią gęstość. Przywraca blask i elastyczność skórze oraz zapobiega utracie jej jędrności. Działa doskonale zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała. Redukuje zmarszczki i zapobiega degradacji kolagenu i elastyny. Poprawia wygląd blizn – także tych potrądzikowych, keloidów oraz rozstępów. Preparat JALUPRO® HMW to 2,5 ml preparatu wysokocząsteczkowego kwasu i aminokwasów do wykonania zabiegu.

Zabieg z wykorzystaniem preparatu JALUPRO® lub JALUPRO® HMW przypomina zabieg mezoterapii igłowej i polega na podaniu niewielkich depozytów pod skórę przy pomocy cieniutkiej igły.

W celu osiągnięcia satysfakcjonujących, długotrwałych efektów zaleca się wykonanie kilku zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość ustala się indywidualnie, w zależności od celów, jakie klient chce osiągnąć. Terapia może obejmować kilka zabiegów z wykorzystaniem jednego rodzaju preparatu, może też być terapią łączoną. Średnio powinny to być około 4 zabiegi, co 2-3 tygodnie a następnie zabiegi podtrzymujące.

Wyniki badania klinicznych potwierdziły, że zabiegi Jalupro:

  • wzmagają procesy chemotaktyczne fibroblastów
  • wzmagają proliferację fibroblastów
  • hamują degradację kolagenu
  • stymulują neokolagenozę
  • biorą udział w produkcji czynników wzrostu (TGF B)

Wskazania do zabiegów z zastosowaniem stymulatorów tkankowych:

  • profilaktyka starzenia
  • skóra z oznakami starzenia i fotostarzenia – zmarszczki płytkie i średnio głębokie
  • skóra mało elastyczna i mało napięta
  • zaburzony owal twarzy
  • skóra odwodniona, sucha i źle odżywiona, potrzebująca dogłębnego odżywienia skóry
  • skóra poszarzała, pozbawiona blasku
  • skóra cienka
  • u osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach
  • u osób pracujących w sztucznym oświetleniu, przy ekranach komputerowych

Przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zastosowaniem stymulatorów tkankowych:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • zaburzenie krzepnięcia krwi
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroby autoimmunologiczne
  • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry oraz stany zapalne
  • aktywna opryszczka
  • osłabienie organizmu, przeziębienie, temperatura
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach lub środkach przeciwbólowych
    i znieczulających
  • zabiegi stomatologiczne:, co najmniej 2 tygodnie przed
  • inne zabiegi estetyczne (lasery, botoks, mezoterapia itp.), co najmniej 2 tygodnie przed
  • wszystkie inne dolegliwości, choroby, przyjmowane leki należy wcześniej skonsultować

Zalecenia po wykonaniu zabiegów:

  • przez 48 godzin unikać wahań temperatury (korzystania z sauny, komory zimna, solarium)
  • przez 48 godzin unikać nadmiernej mimiki
  • przez około 2 tygodnie nie pływać oraz nie podejmować forsownych ćwiczeń fizycznych
  • odpowiednio pielęgnować miejsca iniekcji i utrzymywać je w należytej czystości
  • pamiętać o codziennej ochronie przeciwsłonecznej i unikać opalania